Опис пелетних пальників марки «Фенікс»

Пелетний пальник марки «Фенікс» є автоматичним пристроєм для спалювання паливних гранул малої зольності (гранули, вироблені з деревної тирси та стружки та інші). Пальник «Фенікс» розроблений для автоматизації процесу горіння в системах центрального опалення (надалі – ЦО) та водопостачання з використанням твердопаливних котлів.

Конструкція пальників марки «Фенікс»

Пелетний пальник марки «Фенікс» складається з двох частин: камери згоряння, де відбувається процес спалювання пелет, та корпусу пальника. Камера згоряння виконана у формі шестигранника з низьковуглецевих марок сталі, що забезпечує її довготривале використання.

В корпусі пальника розміщені вентилятор для нагнітання повітря в камеру згоряння, фотоелемент та привід підворушувача пелет. У верхній частині корпусу пальника розташований засипний отвір, через який пелети потрапляють до камери згоряння. Пальник через термоплавкий гофрований шланг з’єднується з живильником (пристрій для подавання гранул з бункера до пальника). Для періодичного підворушення палива та уникнення його спікання в конструкції пальника передбачений підворушувач. З правого боку пальника знаходиться роз’єм електричних під‘єднань.

palniki1

Принцип роботи пелетних пальників марки «Фенікс»

Паливні гранули із дна бункера живильником (шнековим механізмом) подаються до камери згоряння пальника. Процес горіння розпочинається після процесу запалювання, який здійснюється в камері згоряння за допомогою запальника автоматично. Наявність полум’я контролюється за допомогою фотоелементу. Повітря подається в камеру згоряння через отвори за допомогою вентилятора. Роботу всіх частин та механізмів пелетного пальника контролює пульт управління, завдання якого полягає у відповідному дозуванні палива (гранул) шляхом управління двигуном живильника, а також управлінні роботою вентилятора, що керує процесом згоряння. По досягненню відповідної температури води в системі котла пульт управління переводить роботу пальника в режим підтримання температури або повністю виключає пальник.

Технічні характеристики пальників марки «Фенікс»

Документація